7 stycznia 2025
15 lipca 2024
w art. 93 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
1.Student kształcący się równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymywać stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora oraz zapomogę tylko na jednym, wskazanym przez niego kierunku.
2.Stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora oraz zapomoga nie przysługują studentowi posiadającemu tytuł zawodowy:
a) magistra, magistra inżyniera albo równorzędny;
b) licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopni.
3. Łączny okres, przez który przysługuje stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora oraz zapomoga wynosi 12 semestrów, bez względu na to czy w tym czasie student je pobierał, z zastrzeżeniem że w ramach tego okresu świadczenia można otrzymywać na studiach:
a) pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów,
b) drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów,
c) jednolitych magisterskich – nie dłużej niż przez 12 semestrów.
4. Do okresu, o którym mowa w ust. 3, wlicza się wszystkie rozpoczęte przez studenta semestry na studiach, w tym semestry przypadające w okresie korzystania z urlopów,
z wyjątkiem semestrów na kolejnych studiach pierwszego stopnia rozpoczętych lub kontynuowanych po uzyskaniu pierwszego tytułu zawodowego licencjata, inżyniera albo równorzędnego.
5. W przypadku studentów, których niepełnosprawność powstała w trakcie studiów lub po uzyskaniu tytułu zawodowego, stypendium dla osób niepełnosprawnych przysługuje przez dodatkowy okres 12 semestrów.
6. Powyższe zasady stosuje się odpowiednio również do studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą.
Zasady liczenia dotychczasowych semestrów studiowania:
1. student jest zobowiązany ustalić i podać w oświadczeniu znajdującym się we wniosku sumę:
a) wszystkich semestrów, na których studiował i je zaliczył, oraz
b) wszystkich rozpoczętych semestrów studiów, na które był wpisany, chociaż ich nie zaliczył, (np. przez 2 miesiące studiował, a następnie zrezygnował),
c) wszystkich semestrów przypadających w okresie przebywania na urlopie udzielonym
w Uczelni.
2. w przypadku studiowania przez studenta na kilku kierunkach studiów, semestry odbywane równocześnie traktuje się jako jeden semestr,
3. po uzyskaniu tytułu licencjata lub inżyniera nie wlicza się semestrów na kolejnych studiach pierwszego stopnia.
Dane zawarte w oświadczeniu będą weryfikowane przez Uczelnię w Zintegrowanym systemie informacji o szkolnictwie wyższym POLon.
7 stycznia 2025
8 listopada 2024
20 września 2024
31 lipca 2024
30 lipca 2024
30 lipca 2024
30 lipca 2024
30 lipca 2024